Yükleniyor...

SÖZLÜ ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Skopos Çeviri Hizmetleri, ihtiyaç duyduğunuz; iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler, mahkeme duruşmaları, noterlik işlemleri gibi diyaloglarda, iletişim problemlerinize en uygun şekilde çözüm getirecek, gerek simültane gerekse konsekütif (ardıl) tercüme hizmeti sunmaktadır.

● Simultane (Eş zamanlı) çeviri
● Konsekütif (ardıl) çeviri
● Fuar ve tanıtım organizasyonlarında sözlü çeviri desteği

Simültane çeviride, Çevirmen içinde mikrofon ve kulaklık olan bir çeviri kabinindedir. Konuşmacının söylediklerini kulaklığı aracılığıyla duyar ve aynı anda bir başka dile çevirir; çevirisi mikrofon aracılığıyla dinleyicilere iletilir. Toplantı, Konferans, Seminer v.b. alanlarda yapılan eş zamanlı tercüme hizmetidir. Simultane tercüme hizmeti, çok iyi dil bilgisi, diksiyon, konulara hakimiyet ve tecrübe gerektirdiği için diğer çevirmenlerimizin dışında, sadece simultane çeviri yapan profesyonel ekibimiz tarafından verilir.

Konsekütif çeviride, çevirmen katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik ekipman kullanmaz. Konuşmacı, konuşmanın içeriğine göre birkaç cümle veya dakika boyunca konuşurken çevirmen not tutar. Konuşmacı daha sonra durur ve çevirmen söylenenleri diğer dile aktarmaktadır. Konsekütif çevirinin, süre olarak simültane çeviriden en az iki kat uzun sürdüğü unutulmamalıdır.

Bu hizmetlerimizin tamamı uluslararası ticari deneyime sahip uzman tercümanlarımız tarafından verilmektedir.